تبلیغات
مجله خبرماه نود - اتحاد شوم عربستان و آمریکا برای جنگ با ایران
اینکه آمریکا به دنبال جنگ به ایران است به خاطر میل اسرائیل است. رژیم صهیونیستی سالهاست شعارهایی در راستای ایران‌هراسی مطرح می کند و بعضی کشورها را با خود همراه می کند. اسرائیل با استناد به شعارهایی که در موشک های ایران درج شده است مدعی می‌شود که علیرغم اظهارات ایران موشک های این کشور دفاعی نیستند.

 اتحاد آمریکا و عربستان برای جنگ با ایران
 
یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل می‌گوید آمریکا و عربستان به راه حل نهایی با ایران می‌اندیشند.
 
فریدون مجلسی، تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل با اشاره به سفر تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی به فرارو می‌گوید: تا پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، ایالات متحده یک استراتژی مشخصی درباره ایران داشت اما با روی کار آمدن رئیس جمهور کنونی آمریکا، استراتژی این کشور درباره ایران سلیقه‌ای شده است. آمریکا در گذشته سعی می کرد عربستان را مهار کند و ایران را از بعضی سیاست ها باز بدارد. اما اکنون ایالات متحده از خواسته های عربستانی تبعیت می کند که در سالهای اخیر بیشتر از هرکشوری با ایران خصومت پیدا کرده است.

او با بیان اینکه عربستان آرزوی جنگ با ایران دارد می‌گوید: این هماهنگی که اکنون بین ترامپ و سیاست‌های چندین ساله ترامپ به وجود آمده باعث شده آنها تلاش کنند که با یارگیری و جلب حمایت های کشورهای فرصتی برای تحت فشار قرار دادن ایران فراهم کنند و اگر اتفاقی صورت بگیرد به راه حل نهایی متوسل شوند.

مجلسی با بیان اینکه راه حل نهایی آمریکا جنگ با ایران است ادامه می دهد: اروپا اگر جنگی صورت بگیرد در کنار آمریکا ایستاده است. 
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه می دهد: در مساله اختلاف ایران و آمریکا، اروپا کاملا جانبدار آمریکاست. در ارتباط با برجام هم تا زمانی که آمریکا موافقت نکند اروپا آزادی عمل خود را حفظ می کند. آمریکا دیگر به جنگ نیابتی فکر نمی کند بلکه در حال حاضر از این مرحله عبور کرده است. ترامپ به دنبال ضربه زدن به ایران است نه اینکه نیرو پیاده کند. عده‌ای هم در این میان فکر می‌کنند اگر از ایران ویتنام بسازند می‌توانند آمریکا را به زانو در بیاورند. 
فریدون مجلسی می گوید: آمریکا مدتها ایران را تحریم کرده است و در زمان احمدی نژاد 6 قطع‌نامه در شورای امنیت علیه ایران تصویب کردند. آنها حالا می‌خواهند این احساس عدم ثبات در ایران را پدید بیاورند. این احساس عدم ثبات مانع توسعه اقتصادی و همکاری اروپا و سایر کشورهای دیگر با ایران خواهد شد. 
 
او با بیان اینکه عده ای در ایران از جنگ با آمریکا به خاطر احساساتی مثل فداکاری استقبال می کنند ادامه می دهد: اما از نظر اقتصادی بدترین شرایط زمانی شکل می گیرد که در جامعه جهانی احساس شود ایران در آستانه جنگ قرار دارد. در این صورت آنها دیگر با ایران همکاری نخواهند داشت.  

این تحلیل گر سیاسی معتقد است: اینکه آمریکا به دنبال جنگ به ایران است به خاطر میل اسرائیل است. رژیم صهیونیستی سالهاست شعارهایی در راستای ایران‌هراسی مطرح می کند و بعضی کشورها را با خود همراه می کند. اسرائیل با استناد به شعارهایی که در موشک های ایران درج شده است مدعی می‌شود که علی رغم اظهارات ایران موشک های این کشور دفاعی نیستند.  

فریدون مجلسی در پایان می گوید: باید بدانیم اسرائیل بخشی از آمریکا و اروپاست. به همین دلیل است که ما تنها در حدود خاصی از همکاری اقتصادی اروپا به شرط آنکه به سود اروپایی ها باشد استفاده کنیم. به این ترتیب امکان استفاده از ظرفیت اروپا محدود است.  منبع: فرارو
برچسب ها: ترامپ و -ترامپ- عربستان- سعودی،

تاریخ : جمعه 5 آبان 1396 | 11:51 ب.ظ | نویسنده : خبرماه نود | نظرات