مجله خبرماه نود
{کردار نیک گفتار نیک پندار نیک خبرماه نود 
نویسندگان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله گفت: خشکسالی، گرم شدن زمین و تغییر اقلیم منجر به لرزه خیز شدن مکانی نمی شود، اما این عوامل می تواند مکان لرزه خیز را مستعد رخداد زلزله کند.
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله گفت: خشکسالی، گرم شدن زمین و تغییر اقلیم منجر به لرزه خیز شدن مکانی نمی شود، اما این عوامل می تواند مکان لرزه خیز را مستعد رخداد زلزله کند.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان محیط‌ زیست مهدی زارع استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله که راهبری چهارمین زنگ آموزش پردیسان را برعهده داشت در خصوص رابطه تغییر اقلیم و خشکسالی با وقوع زلزله، گفت: در سال های اخیر با توجه به اینکه مسئله گرمایش زمین و تغییر اقلیم مورد توجه جهانی قرار گرفته، توجه به تاثیر تغییر اقلیم در وقوع زلزله های بزرگ در مکان هایی که زلزله با قدرت بالا برای آن ها پیش بینی نمی شده، بیشتر شده است.
 
زارع با ذکر مثال زلزله ٧.١ ریشتری سال ١٨٨٦ منطقه چارلزتون ایالت كارولاینای جنوبی، اظهار کرد: این زلزله در حالی به وقوع پیوست که برای شرق آمریکا، پیش بینی رخداد زلزله بزرگ نبود و بنابراین یکی از تئوری ها این بود که عقب نشینی یخ و گرم شدن موجب باربرداری از گسل ها و تحریک گسل برای زمین لرزه ای با بزرگی ٧.١ ریشتر شده است.
 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله ادامه داد: در خصوص زلزله ٢٥ آوریل ٢٠١٥ (١٩اردیبهشت ٩٤) نپال نیز یکی از موضوعاتی که مطرح شد تاثیر ذوب شدن یخ ها در هیمالیا و باربرداری یخ در تحریک گسل و زلزله بود و این موضوع در برخی مقالات نیز مورد توجه قرار گرفت اما یکی از چالش های مهم در زلزله نپال، کمبود داده ها بود.  
 
وی با بیان اینکه تاثیر تغییر اقلیم و خشکسالی در زلزله به ویژه در پنج سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این موضوع به ویژه در ایالت کالیفرنیا آمریکا بسیار مورد توجه قرار گرفته و در ایران هم البته از جمله موضوعات در کانون توجه بوده است.
 
به گفته زارع، بر اساس تئوری و با استفاده از پیش فرض های موجود و روش های فیزیکی می توان گفت که  نقش و تاثیر تغییرات تنش در تحریک گسل زلزله دشت های برخوردار از گسل فعال که حجم های وسیعی از آب، حدود ٣٠کیلومتر مکعب به بالا را از دست داده اند، مثبت است.

تغییر اقلیم منجر به ایجاد زمین لرزه نمی شود 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله با تاکید بر اینکه خشکسالی، گرم شدن زمین و تغییر اقلیم منجر به لرزه خیز شدن مکانی نمی شود، تصریح کرد: اما این عوامل می تواند مکان لرزه خیز را مستعد رخداد زلزله کند.
 
وی درباره ارتباط هارپ و وقوع زمین لرزه با بیان اینکه فناوری هارپ دارای قابلیت نفوذ و تغییراتی در یونوسفر است، اظهار کرد: این فناوری در سطح زمین می تواند تغییراتی بر جای بگذارد ولى در عمق بالا تاثیرگذار نیست.
 

بهبود روابط عاطفی همسران: ونوس و  مریخ در اتاق خواب

قیمت: 6500 تومان

مقدمه:


زن و شوهر خسته هستند. بچه هایشان بدخوابند. از زیاد شدن وزنشان ناراحت هستند. به دلیل فشار کاری استرس زیادی را تحمل می کنند و وقت خالی ندارند.


 دلایل بسیاری مانند اینها ممکن است باعث شود رابطه زناشویی همسران، سرد شود و به جای برقراری رابطه، بخوابند یا تلویزیون تماشا کنند.


این در حالی است که رابطه زناشویی سالم، بخشی ضروری از یک رابطه صمیمی میان همسران است. نادیده گرفتن آن، ممکن است باعث سرد شدن روابط بین آنها شود.


راهی که یک زوج برای بهبود بخشیدن به رابطه‌شان انتخاب می‌کنند با برخی کارهای بدیهی اما مهم باید آغاز شود. گرچه ممکن است به نظر برسد این قواعد بسیار ساده هستند اما برای بهبود صمیمیت حیاتی‌اند.


دکتر جان گری، نویسنده کتاب « زنان ونوسی و مردان مریخی»، تفاوت های بنیادی زن و مرد را بررسی کرده و در کتاب معروفش، این تفاوت ها را مطرح کرده است. آن کتاب در سراسر دنیا، کتاب مرجع آموزش روابط زناشویی است.


اینک نویسنده همان کتاب در کتاب دیگری تحت عنوان «زنان ونوسی و مردان مریخی در اتاق خواب» به ارائه پیشنهاداتی برای بهبود رابطه زناشویی پرداخته است.


دکتر جان گری در این اثر توضیح می‌دهد که چگونه با استفاده از مهارت‌های ارتباطی، می‌توان آتش عشق و نشاط رابطه متعهدانه جنسی را حفظ کرد. خوانندگان با مطالعه این کتاب درمی‌یابند که چگونه با شناخت تفاوت‌های زنان و مردان و تلاش برای هماهنگ شدن می‌توان لذت بیشتری از زندگی برد.


 این کتاب گزیده ای از سخنرانی های دکتر جان گری در مورد روابط بین زوج ها و عوامل پایداری روابط مثبت آنان است.


در ادامه این مقدمه، پس از اینکه 18 فواید رابطه جنسی  را برشمردیم، به اولین بخش از کتاب یعنی نیازهای جنسی خواهیم پرداخت .

خرید        سوال از فروشنده

زارع افزود: بررسی زلزله های مهم به ویژه در ایران همچون زلزله ٥دی ١٣٨٢ در بم، ٢١آبان ١٣٩٦ در ازگله سرپل ذهاب، زلزله های آذرماه ١٣٩٦ در شرق کرمان نشان می دهد این رخدادها در عمق های بالای ٨، ١٠و ٢٣کیلومتر به وقوع پیوسته اند، در حالیکه بر اساس مستندات موجود، فناوری هارپ یا هیچ اقدام دیگری توانایی اثرگذاری بر این عمق را ندارد.
 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله با یادآوری این موضوع که زلزله ٢١آبان ١٣٩٦ در ازگله سرپل ذهاب در عمق ٢٣ کیلومتری زمین رخ داده، خاطرنشان کرد: هیچ وسیله فیزیکی وجود ندارد که توضیح دهیم بر اساس دخالت انسان و فناوری هارپ گسلی در این عمق تحریک و منجر به وقوع زلزله شده است.

انفجار بمب عامل وقوع زلزله نیست
وی اظهار کرد: به طور صریح و واضح می توان گفت حتی اگر در آن نقطه بمب هم انداخته شده بود، امکان وقوع زلزله ای با بزرگی ٧.١ ریشتر در عمق ٢٣ کیلومتری زمین وجود نداشت.
 
زارع افزود: تجربه ژاپن به عنوان کشوری زلزله خیز که در سال ١٩٤٥، بمباران هیروشمیا و ناکازاکی را هم تجربه کرده اما از آن سال تا کنون زلزله ای به بزرگی ٧ریشتر نداشته، نشان می دهد اگرچه امکان ایجاد زلزله مصنوعی در سطح زمین بر اساس انفجار بمب وجود دارد اما انفجار بمب عاملی برای تحریک گسل ها و رخ دادن زلزله حتی در کشورهای زلزله خیز نیست.
 
به گفته استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله، معمولا زلزله های القایی ناشی از انفجار یا هر پدیده دیگری که انسان در آن دخیل باشد با پدیده های مرتبط با سطح ارتباط دارند و این بدان معنا است که اتفاقات و شکستگی هایی که ایجاد می کنند بین ٥٠ تا ١٠٠٠متر است.
 
وی ادامه داد: این شکست ها می تواند به واسطه اقداماتی همچون تزریق آب، برداشت هیدروکرین، تزریق گاز، برداشت سفره های آب زیرزمینی یا برداشت از مخازن نفتی رخ دهد و البته زمانی می تواند به صورت جدی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد که حجم وسیعی را درگیر کرده باشد.
 
زارع اظهار کرد: زمانی می توانیم از موضوع خشکسالی و تغییرات تنشی ناشی از آن بر زلزله صحبت کنیم که یک سفره وسیع آب زیرزمینی مثلا در حدود ٥٠ کیلومترمکعب آب از بین رفته باشد.
 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله خاطرنشان کرد: اینکه بخواهیم یک نقطه را با فناوری تحریک و زلزله ٧ریشتری ایجاد کنیم مطلقا به لحاظ علمی و فیزیکی امکان پذیر نیست.
فرونشست زمین منجر به کاهش تاب آوری ساختمان ها در برابر زمین لرزه می شود
 
وی در خصوص تاثیر فرونشست زمین بر وقوع زلزله نیز با بیان اینکه فرونشست زمانی می تواند به عنوان یک عامل قوی بر وقوع زلزله مورد بحث و بررسی قرار گیرد که ابعاد بزرگ و قابل ملاحظه ای را درگیر کرده باشد، گفت: اما اثر مشخص فرونشست ها، کاهش مقاومت و تاب آوری ساختمان ها در برابر زمین لرزه است.
 
زارع اشاره ای هم به فراوانی چالش غفلت از مدیریت درست زباله و نخاله در مکان های زلزله زده داشت و افزود: یکی از پیامدهای مخرب، دردآور و ناراحت کننده زلزله، سکونت مردم در میان آوارهای نخاله و زباله در مناطق زلزله زده است که غالبا به دلیل تمایل آن ها برای اسکان در جایی که عزیزان خود را از دست داده اند، رخ می دهد. این پیامد در کوتاه مدت و بلند مدت، آثار مخربی بر زندگی مردم آسیب دیده و به طور کلی مردم آن منطقه دارد.
 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله اظهار کرد: البته در مواردی همچون شهرستان ثلاث باباجانی از توابع کرمانشاه دیده می شود که همکاری مردم و مسئولان کمپ منجر به ساماندهی نخاله ها و زباله ها شد.
 
زارع اشاره ای هم به تپه ایجاد شده از آوار نخاله ها و زباله ها در کنار بهشت زهرا بم پس از زلزله دی ماه ١٣٨٢ داشت و گفت: مدیریت نامناسب نخاله ها و زباله هادر آن زلزله و ایجاد تپه ای از این آوارها منجر به ایجاد شرایط نامناسب روحی و روانی برای مردم آسیب دیده بم شده بود زیرا هر بار تماشای این تپه، یادآوری غم بزرگ آن ها بود.

مداد تراش آرایشی آلمانی SAFON

قیمت: 14000 تومان

مداد تراش لوازم آرایش SAFON ساخت آلمان

بعضی از خانمها برای تراشیدن مدادهای آرایشی خود از تراش های لوازم التحریر استفاده می کنند که این موضوع مشکلاتی را بوجود می آورد. این موضوع باعث خوب تراشیدن نشدن مداد، شکسته شدن سر و همچنین مصرف زیاد مداد خواهد شد. همچنین برای کارهای ظریف مانند خط چشم می بایست مداد کاملا تیز و منظم باشد. امروز می خواهیم مداد تراش آرایشی SAFON را به شما معرفی نماییم. تراش لوازم آرایش SAFON ساخت کشور آلمان بوده و از بهترین کیفیت برخوردار است.

در ادامه ویژگی های مداد تراش آرایش SAFON را بررسی می کنیم:
ویژگی های تراش مداد آرایش آلمانی SAFONتعداد تراش2 عدد (مناسب برای مدادهای کوچک و بزرگ)
کشور سازندهآلمان
کاربردمناسب برای تراش مخصوص رژلب مدادی ، استفاده به عنوان تراش مخصوص مداد چشم ، و استفاده به عنوان تراش مداد ابرو

مزایای استفاده از این محصول :

شما در صورت استفاده از این مداد تراش مخصوص مداد آرایشی به راحتی می توانید کشیدن خط چشم، خط لب و کشیدن مداد ابرو را انجام دهید. بر خلاف تراش های بی کیفیت که باعث زیاد تراشیده شدن مداد می شوند و در نهایت نوک تمیزی به شما نمی دهند، شما با این تراش می توانید با کمترین مقدار مصرف مداد یک نوک تیز و منظم داشته باشید و به راحتی مداد کشیدن را انجام دهید.محصول را همین الان سفارش دهید و یک الی دو روز دیگر درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید

خرید        سوال از فروشنده
برچسب ها: توضیحات- یک- متخصص- درباره- زلزله- مصنوعی،
[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 06:06 ب.ظ ] [ خبرماه نود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.


#آرمان همان تنها انگیزه زندگی ...
آرمان همان انرژی و پتانسیل همه عمر...
و چه آرمانی بالاتر از درد "ایران " داشتن...
ایران پاكترین و زیباترین واژه هستی
و قطره ای می شوم در امواج سترگ و آسیم سرزمینم ....ایران
#مجله خبرماه نود
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فرصت استثنایی کسب و کار اینترنتی